Bayramoğlu Ayakkabı Mağazalarının kurucusu Bayram Mehmet’tir…

Bayram Mehmet,1936’da Baf’ın Susuz köyünde dünyaya geldi. İlkokula sadece 4 yıl gidebildi… 1948 yılında 12 yaşında iken babası onu köydeki ayakkabı tamircisi Süleyman Recep’in yanına çırak olarak yerleştirdİ. 

1950 yılında annesi ve babası ile birlikte Limasol’a göç ettiler. Limasol’da ayakkabı sanatına devam ederek önce ayakkabıcı İsmet İmamzade Usta sonra da yine ayakkabıcı Ahmet Ziya Usta’nın yanında çalıştı.

1958’de henüz 22 yaşında iken İngiliz Egemen Üslerinden Ağrotur kampı'nda kendi ayakkabı işletmesini kurdu. İşletmesinin ismini Station Shoe Shop (İstasyon Ayakkabı Mağazası) koydu.

Comet (Kuyruklu Yıldız) markası altında bej süet botlar üreterek Ağrotur Kampında üslenmiş bulunan Birleşik Krallık Hava Gücü yer personeline satmaktaydı.

Ürettiği askeri ayakkabıları Limasol ve Lefkoşa’daki diğer ayakkabıcılara satarak ve ayrıca da diğer ayakkabı üreticilerinden değişik ayakkabılar satın alarak Ağrotur üssündeki kendi mağazasında satmaya başladı.

1974 Kıbrıs Barış Harekâtından sonra Bayram Mehmet, Limasol’dan ailesi ile birlikte Kuzey Kıbrıs’a Girne kasabasına yerleşir.

Kuzey Kıbrıs’taki yasal zorunluluk nedeniyle Bayramoğlu soyismini alır ve 1975 Mart ayında Girne’de ilk Bayramoğlu Ayakkabı Mağazasını açar.

Daha sonra eşi Emetullah Bayramoğlu ile beraber yine Bayramoğlu Ayakkabı Mağazası olarak ikinci ayakkabı mağazalarını merkez Lefkoşa’da açarlar. İşletme ondan sonra büyümeye devam eder. 

Bugün Bayramoğlu ailesinin 3’ü Girne kasabasında 4’ü de Lefkoşa’da ve 1’i Gazimağusa olmak üzere toplam 8 mağazası vardır.

Bayramoğlu Ayakkabı Mağazaları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dünyaca ünlü pek çok ayakkabı üreticisinin ve markalarının temsilcisi ve bayisidir.

Bugün Bayramoğlu Ayakkabı Mağazaları bir aile işletmesinden hızla kurumsallaşmaya doğru gitmektedir.

Bayramoğlu Ayakkabı Mağazalarındaki bu değişim yılların getirdiği müşteri memnuniyeti ile kaliteli ve ünlü ayakkabı markalarını bol çeşitleri ile halkımızın hizmetine sunarak KKTC ayakkabı sektöründe ki en üst seviyede yerini korumaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR